ul. Batorego 39L, 87-100 Toruń

International Association for Comparative Mythology

International Association for Comparative Mythology jest prężnie działającym międzynarodowym towarzystwem naukowym zajmującym się badaniami nad światowymi mitologiami. Założycielem i prezesem IACM jest prof. Michael Witzel, światowej sławy indolog i sanskrytolog. Siedziba IACM znajduje się w Department of South Asian Studies w Harvard University. Z IACM związani się znani badacze reprezentujący nauki humanistyczne i społeczne m.in. z: USA, Niemiec, Szkocji, Czech, Serbii, Węgier, Włoch, Francji, Rosji, Litwy, Estonii, Łotwy, Holandii, Polski, Madagaskaru, Iranu, Armenii, Japonii, Chin i Indii. Z towarzystwem od wielu lat aktywnie współpracuje WPiSM UMK, zaś dr Marcin Lisiecki (Katedra Teorii Kultury i Religii) jest członkiem zarządu IACM. W 2015 roku towarzystwo wraz z WPiSM UMK zorganizowało międzynarodową konferencję naukową, pt. „Ninth Annual International Conference on Comparative Mythology. Power and Speech: Mythology of the Social and the Sacred”.

W dniach 18-11 czerwca 2017 roku na Uniwersytecie Edynburskim w Wielkiej Brytanii odbyła się natomiast “Eleventh Annual International Conferenceon Comparative Mythology Creatures of the Night: Mythologies of the Otherworld and Its Denizens”, w której dr Marcin Lisiecki także brał udział.