Debata na temat Brexitu

fot. Andrzej Romański

5 marca w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" (ul. Gagarina 37a) odbyła się debata „Divided Europe. Shaping Brexit and a common future” organizowana przez Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK.

Tematem spotkania był tytułowy proces wychodzenia Wielkiej Brytanii ze struktur wspólnotowych oraz jego wpływ na przyszłość Unii Europejskiej. Razem z WPiSM UMK spotkanie organizują: redakcja "Gazety Wyborczej" oraz toruński oddział Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

• Emma Baines - radca polityczna brytyjskiej ambasady;
  • dr Przemysław Biskup – główny analityk  w ramach programu „Unia Europejska w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych”;
  • Dariusz Rosiak – dziennikarz Polskiego Radia, były korespondent w Londynie oraz redaktor z polskiej sekcji BBC;
  • dr Agnieszka Bryc z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK;

a spotkanie poprowadził redaktor działu zagranicznego "Gazety Wyborczej" Maciej Czarnecki, absolwent UMK.

Debata w języku angielskim została zorganizowana w ramach projektu nt. migracji w Europie i do Europy realizowanego przez „Gazetę Wyborczą” wspólnie z czeskim „Respekt”, słowackim „Dennikiem N” i węgierskim „Nepszewa” dzięki środkom z Funduszu Wyszehradzkiego.

Wstęp bezpłatny.

Transmisja online z debaty

Wydarzenie na Facebooku

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.