Toruński Tydzień Tolerancji 2019

Studenci programu Erasmus+ spędzili czas w Muzeum Czekolady wspólnie z seniorami działającymi w Kamienicy Inicjatyw fot. Andrzej Romański

Od 11 do 17 listopada potrwa Toruński Tydzień Tolerancji. Będzie to okazja do integracji mieszkańców miasta oraz zapoznania się z różnymi kulturami i środowiskami.

W 1995 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 16 listopada Światowym Dniem Tolerancji. Z inicjatywy Prezydenta Miasta, Toruń włącza się w obchody tego dnia już po raz czwarty. Program tegorocznej edycji Toruńskiego Tygodnia Tolerancji obfituje w ponad 40 wydarzeń kulturalnych: koncerty, debaty i wykłady. Społeczność akademicka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu również partycypuje w tych aktywnościach. Studenci, którzy przyjechali na wymianę w ramach programu Erasmus+, będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach wyrabiania pralin w Muzeum Czekolady. Przedstawicie naszego Uniwersytetu i Kolegium Jagiellońskiego wraz z prezydentem Torunia będą także rozdawać piernikowe serca na toruńskiej starówce. 14 listopada rozegrany zostanie Mecz Tolerancji, w którym rolę zawodników przejmą samorządowcy, pracownicy Urzędu Miasta, studenci zagraniczni i zawodniczki AZS UMK. Oficjalne rozpoczęcie Toruńskiego Tygodnia Tolerancji 2019 zainicjuje debata pod hasłem "Tolerancja = Wielokulturowość/Tolerancja = Ochrona Środowiska", która odbędzie się 12 listopada, chociaż już dzień wcześniej, 11 listopada, będzie można wziąć udział w  "Dniu Polskim" oraz debacie "Dzień religii".

W programie Toruńskiego Tygodnia Tolerancji znalazło się miejsce zarówno dla spotkań cyklicznych jak i towarzyszącym im imprezom okolicznościowym. W ramach cyklu "Od tolerancji kulinarnej do tolerancji kulturowej" każdego dnia będzie okazja do zapoznania się z tradycjami innego narodu. Podróż kulturowa rozpocznie się od Polski, następnie przeniesie się do Indii, Chin i Ameryki, a zakończy w rejonie basenu Morza Śródziemnomorskiego i Bliskiego Wschodu. Cykl debat, który rozpocznie się w Centrum Dialogu spotkaniem z przedstawicielami wszystkich wyznań i religii z Torunia oraz z osobami świeckimi i konsekrowanymi, będzie okazją do pogłębionej rozmowy i lepszego poznania. Uczestnictwo w debatach jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy przez formularz. Więcej o wydarzeniu na stronie Facebookowej.

Szczegółowy program oraz wszelkie informacje na temat wydarzeń można sprawdzić tutaj.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.