Kontaktul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11

Świat Od Nowa: powyborcza rzeczywistość

obrazek: fot.Andrzej Romański]
fot. Andrzej Romański

"Porządki po wyborach. Polska demokratyczna czy już miękko autorytarna?" - to temat najbliższego spotkania w ramach cyklu "Świat Od Nowa", na które 13 listopada zaprasza Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK.

Gośćmi dr. hab. Marcina Czyżniewskiego, prof. UMK będą eksperci z WNoPiB: dr Maria Wincławska z Katedry Systemów Politycznych oraz dr Wojciech Peszyński z Katedry Filozofii i Teorii Polityki.

Początek spotkania o godz. 20.00 w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa". Wstęp wolny.

Organizatorzy o spotkaniu: Znajdujemy się w ciągu wyborów w Polsce. Za nami wybory samorządowe i parlamentarne, przed zaś prezydenckie. Wydaje się, że nic się nie zmieniło, lecz jest to myślenie błędne. O zmianach, które zaszły na scenie politycznej i w parlamencie, o tym, czy Prawo i Sprawiedliwość nie jest podgryzane przez swoich koalicjantów, czy utrzyma się pakt senacki, a także czy opozycja zdoła zewrzeć szyki w pracach Sejmu i w kampanii prezydenckiej, opowiadać będą najlepsi eksperci od wyborów, czyli dr Maria Wincławska i dr Wojciech Peszyński. Na pewno porozmawiamy także o tym, czy wojna polsko-polska to wojna cywilizacyjna między Zachodem a Wschodem i kto w niej wygra. Dowiemy się, czy Konfederacja to harcownicy, „pożyteczni idioci Kremla”, czy może jednak poważni gracze. I nie możemy nie spytać, w jakiej Polsce żyjemy – wciąż demokratycznej czy już (miękko) autorytarnej, lub jak określają to nasi sąsiedzi w „demokracji suwerennej”?

pozostałe wiadomości