e-mail: wnopib@umk.pl

Zmarł ks. prof. Józef Dębiński

obrazek:

Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. prof. Józefa Dębińskiego. Ksiądz profesor w latach 2003-2009 prowadził zajęcia w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Odszedł od nas człowiek prawy i szlachetny o nieocenionych zaletach charakteru. Pozostanie w naszej pamięci jako osoba pełna pasji, oddana studentom i sprawom Uczelni, a przede wszystkim przepełniona dobrem i życzliwością dla innych.

Ks. prof. Józef Dębiński zmarł w niedzielę 20 września. Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w kościele parafialnym w Ciepieniu w środę 23 września o godz. 12.00. Następnie zmarły kapłan zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Dziekan i Pracownicy Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK w Toruniu

pozostałe wiadomości