Kontakt ul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wnopib@umk.pl

INFORMACJE O PROJEKCIE

 

 

„Studnetki i studenci WPiSM poszukiwani na rynku pracy!” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Przy jego realizacji będziemy współpracować z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Cel, który chcemy osiągnąć to zwiększenie potencjału kompetencyjnego 150 uczestników projektu, studentów czterech ostatnich semestrów studiów kierunków I i II stopnia realizowanych na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, zmierzającego do zwiększenia konkurencyjności na rynku pracy i zatrudnialności zgodnej z kierunkiem kształcenia.

Jakie efekty założyliśmy w odniesieniu do naszych studentów?

Osiągnięcie wskazanych efektów będzie możliwe dzięki pozyskaniu środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 1 196 790,00 zł.

Okres realizacji projektu zaplanowaliśmy od kwietnia 2017 r. do lutego 2020 r. W tym czasie zorganizujemy 3 edycje, w ramach których będziecie się mogli zgłaszać do udziału. Pierwsza edycja obejmie rok akademicki 2017/2018, druga – rok akademicki 2018/2019, trzecia odbędzie się w okresie luty 2019 r. – luty 2020 r.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, zwróć uwagę na terminy naboru w ramach poszczególnych edycji i liczbę uczestników, których będziemy mogli przyjąć. Rekrutacja do pierwszej edycji odbędzie się w paździeniku 2017 r. – musisz się pospieszyć, bo mamy tylko 40 miejsc, po 10 dla każdego kierunku: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Stosunki Międzynarodowe i Politolgia.

Biorąc udział w projekcie nie ponosisz ŻADNYCH kosztów – poświęcasz tylko swój czas i dzielisz się z nami swoją pozytywną energią.

Co otrzymasz w zamian?

Ideą projektu jest dopasowanie ścieżki uczestnictwa do Twoich indywidualnych potrzeb, jednak tematyka warsztatów musi odpowiadać aktualnym potrzebom pracodawców, którzy mogą zaoferować zatrudnienie absolwentom naszego Wydziału.

Co to jest ścieżka uczestnictwa? To wszystkie formy rozwoju Twoich kompetencji, które możemy zaoferować w ramach projektu, których Ci brakuje i które chciałbyś rozwijać. Twój udział w projekcie będzie składać się z następujących etapów:

ETAP 1 – bezpośrednio po rekrutacji sporządzimy dla Ciebie bilans kompetencji – na podstawie testów diagnostycznych i kwestionariusza wywiadu stwierdzimy jakie szkolenia i warsztaty z zakresu kompetencji miękkich i uniwersalnych będą dopasowane do Twoich potrzeb; rozwój kompetencji zawodowych ustalimy wspólnie, jeżeli nasze propozycje nie będą spełniały Twoich oczekiwań

ETAP 2 – po sporządzeniu bilansu kompetencji zaczniesz uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach, zaplanowaliśmy dla Was:

ETAP 3 – równolegle z drugim etapem będziecie podnosić swoje kompetencje zawodowe wynikające ze studiowanego przez Was kierunku, dlatego podzieliśmy warsztaty i wizyty studyjne na ścieżki kierunkowe (jeżeli jesteś z innego kierunku – nie szkodzi, weźmiesz udział tylko w takich szkoleniach i wizytach, których tematyka odpowiada Twoim potrzebom i planom zawodowym):

ŚCIEŻKA DLA POLITOLOGII

ŚCIEŻKA DLA STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH

ŚCIEŻKA DLA DZIENNIKARSTWA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ

ŚCIEŻKA DLA BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO

DODATKOWO WSZYSCY UCZESTNICY PROJEKTU WEZMĄ UDZIAŁ W 5-DNIOWEJ WIZYCIE STUDYJNEJ DO INSTYTUCJI UNII EUROPEJSKIEJ W BRUKSELII

ETAP 4 – podsumowanie Twojego uczestnictwa – sprawdzimy, jak pozytywnie na Twoją sytuację zawodową wpłynął udział w projekcie

ETAP 5 – w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów będziemy monitorować Twoje losy – skontaktujemy się z Tobą i zapytamy, czy pracujesz, czy kontynuujesz naukę?