Sukces V Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego

Sukcesem zakończył się V Międzynarodowy Kongres Azjatycki pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. Joanny Marszałek-Kawy. W wydarzeniu aktywnie pomagali studenci Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych.

Toruń w trakcie Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego odwiedziła rekordowa liczba ponad 500 uczestników — naukowców, badaczy, ekspertów i przedsiębiorców zajmujących się problematyką azjatycką, którzy wzięli udział obradach panelowych oraz w dodatkowo zorganizowanych seminariach naukowych.

W tym ważnym wydarzeniu międzynarodowym uczestniczyli dyplomaci oraz badacze z Chin, Korei Północnej oraz Południowej, Rosji, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Japonii, Pakistanu, Wietnamu, Turcji, Kirgistanu, Gruzji, Białorusi czy Ukrainy. Kontynuując wieloletnią tradycję konferencji naukowych, skupiających badaczy zajmujących się współczesną Azją, już dziś pragniemy zaprosić do udziału w przyszłorocznym VI Kongresie Azjatyckim, który odbędzie się w dniach 15-18 maja 2019 roku.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.