Awans UMK w kolejnym światowym rankingu

fot. Andrzej Romański

Światowy ranking Webometrics to kolejne zestawienie, w którym Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu potwierdza swoją wysoką pozycję. W tegorocznej edycji UMK został sklasyfikowane na 7. miejscu w Polsce i 21. w Europie Środkowo-Wschodniej. W globalnej klasyfikacji nasza uczelnia zajmuje 675. pozycję.

Webometrics Ranking of World Universities (Webometryczny Ranking Uniwersytetów Świata) to zestawienie, które w oparciu o złożony wskaźnik bada obecność instytucji akademickich i badawczych w Internecie. Przy ocenie wykorzystywane są cztery kryteria: obecność w Internecie (5%), widoczność w Internecie (50%), cytowalność naukowych gwiazd (10%) i liczbę najlepszych publikacji w swoich dyscyplinach (35%). Szczegółowe kryteria

Ranking jest publikowany przez Cybermatrics Lab, grupę badawczą z Hiszpańskiej Krajowej Rady Badawczej z siedzibą w Madrycie.