Srebrni wioślarze z UMK

fot. www.facebook.com/AZS UMK - sekcja wioślarska

Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Patryk Przekopski (M2X), Bartosz Leszczyński (8+) i Filip Leszczyński (8+) zostali srebrnymi medalistami Akademickich Mistrzostwa Świata w Szanghaju.

Chiński Uniwersytet Shanghai Jiao Tong gościł w tym roku najlepsze akademickie osady wioślarskie. Akademickie Mistrzostwa Świata, organizowane przez International University Sports Federation (FISU) oraz  Federation of University Sports of China (FUSC), rozegrano w dniach 10–12 sierpnia. Zawody odbyły się na znanym z wielu imprez rangi światowej torze regatowym Shanghai Water Sports Center.

Srebrne medale mistrzostw wywalczyła dwójka podwójna mężczyzn w składzie: Mateusz Świętek i Patryk Przekopski – student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Osada ustąpiła tylko zespołowi włoskiemu, osiągając doskonały czas 6:20.26 i wyprzedzając zawodników z Republiki Południowej Afryki.

Polską ósemkę od zdobycia najwyższego lauru zawodów w Szanghaju dzieliły niespełna cztery sekundy. Osada z dwoma studentami UMK w składzie: Filipem Leszczyńskim i Bartoszem Leszczyńskim uzyskała czas 5:41.45 i uplasowała się na drugim miejscu, wyprzedzając osady włoską, amerykańską, holenderską oraz gospodarzy mistrzostw.

Patryk Przekopski - studiuje bezpieczeństwo narodowe na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK. To czołowy zawodnik wioseł krótkich kadry młodzieżowej, członek ministerialnego programu „team100”, multimedalista i kilkunastokrotny Mistrz Polski, brązowy medalista AMŚ w 2016 roku, uczestnik Mistrzostw Świata U23.

Filip Leszczyński - na UMK studiuje sport i wellness. Zawodnik wioseł długich, jeden z najlepszych zawodników kadry młodzieżowej, 14-krotny medalista i 9-krotny Mistrz Polski, brązowy medalista AMŚ w 2016 roku, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy U23.

Bartosz Leszczyński - studiuje bezpieczeństwo narodowe na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, zawodnik wioseł długich, czołowy zawodnik kadry młodzieżowej. Brązowy medalista AMŚ w 2016 roku, uczestnik Mistrzostw Świata U23, multimedalista i kilkunastokrotny Mistrz Polski.