Kontaktul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11

Świat Od Nowa o kłamstwie w polityce

obrazek:

Pierwsze w nowym roku akademickim spotkanie w ramach cyklu "Świat Od Nowa" odbędzie się w środę 3 października 2018 r. "Między nami kłamcami. Kłamstwo i propaganda w polityce" to tytuł wykładu, który poprowadzi dr hab. Michał Strzelecki, prof. UMK z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych.

Specjalista od współczesnej myśli i kultury politycznej oraz ruchów społecznych i systemów politycznych z Katedry Systemu Politycznego RP podejmie próbę odpowiedzi na pytanie czy pięćset lat po postawieniu diagnozy przez Niccolò Machiavellego:

Każdy rozumie, że byłoby rzeczą dla księcia chwalebną dotrzymywać wiary i postępować w życiu szczerze, a nie podstępnie. Jednak doświadczenie naszych czasów uczy, że tacy książęta dokonali wielkich rzeczy, którzy mało przywiązywali wagi do dotrzymywania wiary, i którzy chytrze potrafili usidłać mózgi ludzkie, a w końcu wzięli przewagę nad tymi, którzy zaufali ich lojalności.

jesteśmy skazani na fałsz i manipulacje w polityce?

"Świat Od Nowa" poprowadzą naukowcy z UMK: dr hab. Marcin Czyżniewski, prof. UMK i dr Agnieszka Bryc z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK.  Początek o godz. 20:00 w Klubie „Od Nowa” przy ul. Gagarina 37a w Toruniu. Wstęp jest wolny.

Przypominamy, że „Świat Od Nowa” to zainaugurowany w zeszłym roku akademickim cykl spotkań poświęcony najważniejszym problemom polityki międzynarodowej. Jest wspólną inicjatywą Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK oraz Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”. W ramach przedsięwzięcia są regularnie (raz w miesiącu) organizowane spotkania ze znakomitymi obserwatorami i komentatorami problemów współczesnego świata.

Wydarzenie na FB

pozostałe wiadomości