Nowa struktura wydziałów na UMK

W związku z nowym statutem UMK od 1 października wchodzą w życie zmiany w strukturze organizacyjnej naszego Uniwersytetu. Wydział Nauk Pedagogicznych został przekształcony w Instytut Nauk Pedagogicznych Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych. Zarządzeniem Rektora w skład Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wchodzi 16 wydziałów.

Część wydziałów zyskała nowe nazwy, pojawią się również korekty w przyporządkowaniu kierunków studiów do prowadzących je jednostek. Zmiany, które zgodnie z zarządzeniem Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika weszły w życie, obejmują następujące wydziały:

1. Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych (dawniej Wydział Biologii i Ochrony Środowiska), na którym są realizowane następujące kierunki:

• biologia,
  • biologia sądowa,
  • biotechnologia,
  • chemia medyczna (z Wydziałem Chemii),
  • diagnostyka molekularna,
  • global change biology,
  • ochrona środowiska,
  • sport i wellness (z Wydziałem Filozofii i Nauk Społecznych oraz Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej),
  • weterynaria.

2. Wydział Humanistyczny (dawnej Wydział Filologiczny), na którym są realizowane następujące kierunki:

• East and Central European Studies,
  • etnologia - antropologia kulturowa,
  • filologia angielska,
  • filologia bałkańska,
  • filologia germańska,
  • filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie,
  • filologia polska,
  • filologia polska jako obca,
  • filologia romańska,
  • filologia rosyjska,
  • filologia włoska,
  • japonistyka,
  • komparatystyka literacko-kulturowa,
  • kulturoznawstwo,
  • lingwistyka praktyczna i copywriting,
  • lingwistyka stosowana,
  • logopedia.

3. Wydział Filozofii i Nauk Społecznych (dawniej Wydział Humanistyczny), na którym są realizowane następujące kierunki:

• architektura informacji,
  • dziennikarstwo i komunikacja społeczna,
  • filozofia,
  • kognitywistyka,
  • medioznawstwo,
  • MISH-S (Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczno-Społeczne),
  • praca socjalna,
  • psychologia,
  • socjologia,
  • pedagogika,
  • pedagogika medialna,
  • pedagogika specjalna,
  • praca socjalna,
  • sport i wellness (z Wydziałem Nauk Biologicznych i Weterynarii oraz Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej),
  • zarządzanie informacją i bibliologia.

4. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej (dawniej Wydział Nauk o Ziemi), na którym są realizowane następujące kierunki:

• geografia,
  • geoinformacja środowiskowa,
  • gospodarka przestrzenna,
  • sport i wellness (z Wydziałem Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych oraz Wydziałem Filozofii i Nauk Społecznych),
  • studia miejskie,
  • Tourism Management,
  • turystyka i rekreacja.

5. Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie (dawniej Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych), na którym są realizowane następujące kierunki:

• bezpieczeństwo narodowe,
  • bezpieczeństwo wewnętrzne,
  • politologia,
  • stosunki międzynarodowe.

Ponadto do Wydziału Sztuk Pięknych dołączył kierunek historia sztuki, który dotychczas był częścią Wydziału Nauk Historycznych. Wydział Teologiczny, chociaż nie zmienia się znacząco w strukturze, zyskał nowy kolor identyfikacji wizualnej. Zmiany, które zaszły na danych wydziałach, przedstawiają infografiki zamieszczone poniżej.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.