Kontaktul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wnopib@umk.pl

Nowy przewrót kopernikański?

obrazek:

7 listopada, Collegium Maximum, godz. 17:30 - 19:30

Relacje Zachodu z Rosją znajdują się od pięciu lat w stanie ochłodzenia. Za sprawą aneksji Krymu Rosja została obłożona sankcjami oraz izolacją międzynarodową. Niemniej po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA zaczęło narastać przekonanie, że potrzebny jest „reset 2.0”, czyli  normalizacja wzajemnych relacji. Coraz głośniej takie hasła wybrzmiewają także nie tylko w środowiskach wielkiego biznesu europejskiego, ale również wśród przywódców zachodniej Europy. Stąd pytanie: czy dzisiaj, w tak skomplikowanej sytuacji możliwa jest tak fundamentalna zmiana w stosunkach Europy z Rosją? Jakie są szanse i ograniczenia takiego kopernikańskiego przewrotu?
Na debatę publiczną o perspektywach europejsko-rosyjskiego kopernikańskiego przewrotu zapraszają Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK, Friedrich-Ebert-Stiftung, New Eastern Europe oraz Fundacja Amicus Europae – w czwartek, 7 listopada, g. 17.30 do Collegium Maximum UMK w Toruniu.

Nasi eksperci to Knut Abraham (Minister pełnomocny, zastępca ambasadora Niemiec); dr Agnieszka Bryc (WNoPiB UMK); Paulina Siegień (doktorantka Uniwersytet Gdański) oraz moderatorzy -  dr Iwona Reichardt (New Eastern Europe) i dr Bartosz Rydliński (Amicus Europae). Dyskusja w języku polskim. Organizatorzy zapewniają symultaniczne tłumaczenie.

pozostałe wiadomości