Dr Michał Białkowski na audiencji u papieża Franciszka

fot. Vatican News i Monika Dejneko-Białkowska

11 grudnia 2019 r. podczas audiencji w Auli Pawła VI na Watykanie dr Michał Białkowski wręczył papieżowi Franciszkowi swoją książkę „Protokoły konferencji polskich ojców soborowych. Zbiór dokumentów 1962-1965”, Lublin 2019

Publikacja jest pierwszą edycją źródłową 40 dokumentów polskich biskupów zbierających się – w okresie Soboru Watykańskiego II – na posiedzeniach w Polskim Papieskim Instytucie Kościelnym w Rzymie. Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK był współwydawcą publikacji. Praca trafiła również do księdza kardynała Konrada Krajewskiego, jałmużnika papieskiego i jednego z najbliższych współpracowników papieża Franciszka.

Podczas pobytu w Rzymie dr Michał Białkowski przeprowadził kwerendę w archiwum Polskiego Papieskiego Instytutu Kościelnego oraz w Watykańskiej Bibliotece Apostolskiej. Na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim spotkał się z prof. Hanną Suchocką, byłą premier i ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, zasiadającą obecnie w kilku komisjach watykańskich.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.