Tydzień Tolerancji: Tadahiro Yamada

Tadahiro Yamada
Tadahiro Yamada fot. fot. Andrzej Romański

- Tolerancja oznacza dla mnie akceptację różnic i wysiłek w celu zrozumienia innych. To słowo jest kluczem do rozwiązania wielu problemów na całym świecie – mówi Tadahiro Yamada, pochodzący z Japonii student Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, bohater jednego z filmów zrealizowanych przez UMK TV z okazji Tygodnia Tolerancji.

W ramach obchodów Dnia Tolerancji Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotował sześć krótkich filmów z historiami studentów i studentek, którzy opowiadają między innymi, dlaczego wybrali UMK i Toruń, czy dobrze się tu czują, a także czym jest dla nich tolerancja. Bohaterką pierwszego filmu, którego premiera towarzyszyła obchodom Tygodnia Tolerancji, jest Patrycja Przybylska, studentka biotechnologii. W kolejnych materiałach wystąpili również Volodymyr Tkachenko, pochodzący z Ukrainy student zarządzania na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Syifa Hasanah oraz Amblessed Okoli – studentki Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych.

W najnowszym filmie mamy okazję poznać Tadahiro Yamadę, który przyjechał na UMK z Japonii:

Filmy publikowane są cyklicznie co tydzień. Wszystkie można oglądać na kanale UMK TV.