Kontakt ul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wnopib@umk.pl

Magisterka na rowerze

Karolina Karasiewicz
Karolina Karasiewicz fot. fot. Andrzej Romański

Karolina Karasiewicz, czołowa kolarka toruńskiego klubu, obroniła swój drugi w karierze tytuł magistra. Łączenie studiów z zawodowym uprawianiem sportu umożliwił jej udział w Programie Kariery Dwutorowej.

Celem Programu jest zapewnienie sportowcom jak najlepszych warunków do kontynuowania i rozwijania kariery sportowej oraz nauki akademickiej. Częścią koncepcji Kariery Dwutorowej jest elastyczne podejście do studiowania, ale przede wszystkim zapewnienie wsparcia w odpowiednim zarządzaniu i planowaniu kariery sportowej harmonijnie łączonej z nauką uniwersytecką.

Program kariery dwutorowej umożliwił mi dalsze godzenie nauki ze sportem. Dzięki Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika już nie muszę wybierać pomiędzy zajęciami a treningami, mam możliwość dopasowania pod siebie planu zajęć oraz egzaminów semestralnych. Program Kariery Dwutorowej to możliwość zdobywania wiedzy, umiejętności i realizowania jednocześnie swojej pasji. Odpowiedź na pytanie "czy warto?" jest jak najbardziej twierdząca. Tak warto! - przekonuje Karolina Karasiewicz.

Kariera sportowa Karoliny Karasiewicz jest imponująca. W minionym roku zdobyła podwójne Mistrzostwo Polski, brała udział w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Roubaix, a także uczestniczyła w najbardziej prestiżowej lidze UCI - Track Champions League.

pozostałe wiadomości