Kontakt ul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wnopib@umk.pl

Tworzą dźwiękiem "Świat Od Nowa"

Dr Agnieszka Bryc, dr hab. Marcin Czyżniewski, prof. UMK i dr Patryk Tomaszewski
Podcast "Świat Od Nowa" tworzą: dr Agnieszka Bryc, dr hab. Marcin Czyżniewski i dr Patryk Tomaszewski fot. fot. Andrzej Romański

Rozmowy politologów z UMK o bieżących wydarzeniach międzynarodowych, wcześniej znane jako cykl spotkań "Świat Od Nowa", wracają w formie podcastu. W pierwszym odcinku dr Agnieszka Bryc, dr hab. Marcin Czyżniewski, prof. UMK i dr Patryk Tomaszewski zastanawiają się, w co gra Kreml.

Podcast "Świat Od Nowa" to kontynuacja spotkań na żywo, prowadzonych pod tą samą nazwą w toruńskim klubie Od Nowa przez pracowników Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK. Raz w miesiącu, w przestrzeni wirtualnej i w formacie audio, naukowcy będą przybliżać publiczności aktualne wydarzenia na świecie i wyjaśniać, jaki obraz rzeczywistości się z nich wyłania. Nie zabraknie również polecanych lektur z obszaru politologii i stosunków międzynarodowych. Każdy odcinek będzie miał swój temat przewodni, który zostanie szeroko omówiony, nierzadko przy udziale gości specjalnych i ekspertów. Audycję przygotowują: dr Agnieszka Bryc, dr hab. Marcin Czyżniewski, prof. UMK oraz dr Patryk Tomaszewski z Instytutu Nauk o Polityce (WNoPiB).

Dostępna jest już pierwsza odsłona podcastu zatytułowana "W co gra Kreml, czyli o kryzysie rosyjsko-ukraińskim":

Autorzy słuchowiska zastanawiają się, czy Zachód zdał egzamin z reagowania na politykę zagraniczną Rosji; co zaskakującego jest w odpowiedzi naszych czeskich sąsiadów, a także jakie możliwe scenariusze rozwoju tego kryzysu warto wziąć pod uwagę. Pojawiają się również inne wątki, m.in. Boris Johnson i brytyjska reakcja na "partygate", Anders Breivik próbujący po raz kolejny zwrócić na siebie uwagę, zaskakujące wyniki wyborów parlamentarnych w Portugalii oraz reakcja Kremla na sprawy "czeczeńsko-rodzinne".

W tym miesiącu polecana książka to: "W kręgu iluzji i realiów. Oblicza polskiej myśli polityczne w XX i XXI wieku. Studia i szkice" pod redakcją Grzegorza Radomskiego, Michała Strzeleckiego i Patryka Tomaszewskiego.

Nagrania realizowane są w Studiu Sferax działającym przy Rozgłośni Uniwersyteckiej Radio Sfera, która od 25 lat daje szansę młodym osobom na zdobycie pierwszych doświadczeń w mediach i obycie się z pracą reporterską oraz prezenterską. Nad stroną techniczną nagrań podcastu czuwają pracownicy Radia Sfera: Mikołaj Kiełbasiewicz oraz Zuzanna Pilimon.  

"Świat Od Nowa" na Facebooku: https://www.facebook.com/SwiatOdNowa

Kontakt: swiatodnowa@umk.pl.

pozostałe wiadomości