Kontakt ul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wnopib@umk.pl

Prestiżowe międzynarodowe studia na UMK

Zdjęcie ilustracyjne
fot. fot. Andrzej Romański

Trwa pierwszy nabór na studia magisterskie w zakresie zarządzania sportem, realizowane w międzynarodowym partnerstwie w ramach prestiżowego projektu programu Erasmus+. Najlepsi studenci z całego świata otrzymają atrakcyjne stypendia na cały okres trwania studiów.

Wraz z uniwersytetami w Lille, Lizbonie, Luksemburgu i Wilnie już od roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie prowadzić wspólne studia magisterskie z zakresu zarządzania w sporcie. Uruchomienie międzynarodowych studiów to rezultat realizacji projektu GOALS (GOvernance & Administration of Leisure and Sports) ze środków Erasmus Mundus Joint Master Degree.

W ramach studiów, które zaczynają się na Uniwersytecie w Lille (koordynator projektu), studenci i studentki będą mieć możliwość wybrania w drugim i trzecim semestrze dwóch ścieżek (1) Sport industry oraz (2) Leisure, Sport and Event management.

W przypadku wyboru ścieżki "Sport industry" II semestr studiów odbywa się na Uniwersytecie Mikolasa Romerisa w Wilnie, a w III na Uniwersytecie w Lizbonie. Studenci zainteresowani tematyką "Leisure, Sport and Event management" II semestr spędzą na naszym Uniwersytecie (na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania), a w III semestrze powrócą do Uniwersytetu w Lille. Istnieje też możliwość (dla każdej specjalności) wyboru w III semestrze tematyki "transformacji cyfrowej", co wiąże się ze studiowaniem na Uniwersytecie LUNEX w Luksemburgu.

Na UMK są to pierwsze studia prowadzone są w ramach programu Erasmus Mundus Joint Master Degree, których dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi ponad 5 mln euro na cały sześcioletni okres trwania projektu (5 edycji studiów). Środki te przeznaczone będą głównie na stypendia dla najlepszych kandydatów i kandydatek – na około 25 miejsc w każdym roku przewidziano aż 20 stypendiów dla najlepszych, które przez cały okres kształcenia (24 miesiące) pokryją: koszt studiów oraz zakwaterowania i wyżywienia (1400 euro na miesiąc).

- Uruchomienie atrakcyjnych i międzynarodowych studiów magisterskich to kolejny krok w kierunku internacjonalizacji kształcenia na UMK - przekonuje prof. dr hab. Przemysław Nehring, prorektor ds. kształcenia. - Bardzo wysoka nota projektu GOALS otrzymana w konkursie (78 na 80 punktów) to wyraz uznania ze strony Komisji Europejskiej, ale również potwierdzenie wysokiej jakości programu, zaprezentowanej przez partnerstwo.  Dla studentów z kolei to szansa na uzyskanie międzynarodowego dyplomu i kompetencji niezbędnych do wejścia na krajowy i europejski rynek pracy.

Już teraz zapraszamy do rekrutacji - termin składania dokumentów mija 25 marca (jest jednak możliwość, by osoby, które kończą studia licencjackie w czerwcu/lipcu, dosłały po tym terminie dyplomy).

Oficjalna strona programu (w tym formularz aplikacyjny, informacje o programie): https://master-goals.eu/

Więcej informacji można uzyskać również, pisząc na adres: sport@umk.pl

pozostałe wiadomości