Wiosenny „Głos Uczelni”

Okładka czasopisma
fot. fot. Nadesłane

Wywiad z prof. dr. hab. Romanem Bäckerem z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie o tym, dlaczego Rosja zaczęła wojnę z Ukrainą, otwiera najnowszy numer „Głosu Uczelni”.

W wiosennym wydaniu czasopisma Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu można przeczytać również rozmowę o szpitalnictwie z dr. Jackiem Krysiem, dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy oraz z prof. dr hab. Ewą Siemińską z Katedry Inwestycji i Nieruchomości o rynku mieszkaniowym w Polsce. Ponadto w numerze m.in.:

• dr hab. Bartosz Awianowicz ukazuje dzieje Kodeksu Korwina;
  • artykuł dr. Marka Jurgowiaka pt. „Wątroba - wyjątkowy organ zmieniający się z wiekiem”;
  • publikacja dr Joanny Szczepanek, dr Moniki Skorupy i prof. dr. hab. Andrzeja Tretyna o badaniach odpowiedzi immunologicznej po szczepieniach przeciwko Covid-19;
  • Ukraina przez pryzmat kuchni, języka i poezji;
  • teksty o diecie planetarnej i medycynie narracyjnej.

Elektroniczne wydanie „Głosu Uczelni” jest dostępne na stronie internetowej czasopisma.