Kontakt ul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wnopib@umk.pl

Rekrutacja 2022. Dołącz do społeczności UMK

Dziewczyna i chłopak w bluzach z logo UMK pokazują uniesione kciuki przed budynkiem rektoratu
fot. fot. Andrzej Romański

6 czerwca ruszyła elektroniczna rejestracja na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w roku akademickim 2022/2023. Oferta UMK powiększyła się o pięć nowych kierunków na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

UMK w roku akademickim 2022/2023 oferuje ponad 100 kierunków studiów. W ofercie studiów stacjonarnych pierwszego stopnia nowością jest geografia i kształtowanie środowiska, a na studiach stacjonarnych drugiego stopnia powstały cztery nowe kierunki: architektura wnętrz, sztuka mediów i edukacja wizualna, Modern Materials for Chemistry and Medicinal Applications oraz Finanse i rachunkowość – studia prowadzone w języku angielskim.

Rejestracja na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie potrwa do 11 lipca 2022 r. Wyjątkiem są kierunki artystyczne: na architekturę wnętrz i grafikę należy zapisać się do 5 lipca, a na konserwację i restaurację dzieł sztuki, malarstwo, sztukę mediów i edukację artystyczną do 8 lipca. W tym czasie kandydatki kandydaci zainteresowani studiowaniem na UMK powinni założyć elektroniczne konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów oraz dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł/kierunek (w wypadku kierunków artystycznych, na które obowiązuje egzamin praktyczny, opłata wynosi 150 zł).

Na studia stacjonarne drugiego stopnia pierwsza tura zapisów potrwa do 24 lipca.

Kandydaci i kandydatki na studia niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite magisterskie czas na zapisy i złożenie dokumentów mają do 20 września.

Ogłoszenie wyników na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie nastąpi 14 lipca. Osoby zapisane na studia drugiego stopnia informację o kwalifikacji otrzymają 29 lipca, a przyszli studenci i studentki studiów niestacjonarnych - 23 września.

Więcej informacji o kierunkach studiów, obowiązującym harmonogramie oraz wskazówki, jak przejść przez rekrutację krok po kroku znajdują się na stronie https://www.umk.pl/kandydaci/.

pozostałe wiadomości