Dyskusja „Ukraina 2022: wyzwania czasu wojny” na WNoPiB

fot. Dawid Iwanowski

13 czerwca  w sali 32 budynku Wydziału odbyła się dyskusja na temat „Ukraina 2022: wyzwania czasu wojny”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Katedrę Bezpieczeństwa Społecznego i Kulturowego Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W dyskusji udział wzięły: prof. dr hab. Iryna Matiasz, wiodący specjalista na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Polityki Zagranicznej Instytutu Historii Narodowej Akademii Nauk Ukrainy; prezes Naukowego Towarzystwa Historii Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych (Kijów, Ukraina), dr Natalia Mykytczuk, docent w Katedrze Stosunków Międzynarodowych Dnieprzańskiego Uniwersytetu Narodowego (Dniepr, Ukraina), mgr Ludmyła Kryva, dyrektor Centrum Edycji Naukowych i Współpracy Międzynarodowej Międzyregionalnej Akademii Zarządzania Personelem (Kijów, Ukraina), Katarzyna Michalska, Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży; Punkt Informacyjno-Doradczy Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla obywateli Ukrainy (Toruń, Polska).

Spotkanie poprowadziła dr hab. Antonina Kozyrska, prof. UMK, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Społecznego i Kulturowego.

Wydarzenie zostało objęte patronatem toruńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz czasopisma „Nowa Polityka Wschodnia”.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture.