Spotkanie ze Stanisławem Asiejewem

W czwartek 8. grudnia gościć będziemy Stanisława Asiejewa, autora książki pt. „Świetlana droga. Obóz koncentracyjny w Doniecku"

Stanisław Asiejew – ukraiński pisarz i dziennikarz z Doniecka. Relacjonował wojnę w 2014 r., a trzy lata później został porwany przez separatystów. Osadzony i torturowany w tajnym więzieniu „Izolacja”, określanym mianem współczesnego rosyjskiego obozu  koncentracyjnego.

Wolność uzyskał pod koniec 2019 r. w ramach dwustronnej wymiany jeńców między Ukrainą a Rosją. Autor powieści „Melchiorowyj słon, ili Czełowiek kotoryj dumał” (2015) oraz wspomnień „Świetlana Droga. Obóz koncentracyjny w Doniecku”.

Spotkanie odbędzie się na naszym Wydziale w sali 310, rozpocznie się o godzinie 16:30. Poprowadzą je dr Agnieszka Bryc oraz dr Patryk Tomaszewski.

Organizatorami wydarzenia są Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK, „Świat Od Nowa” oraz Kolegium Europy Wschodniej.

Serdecznie zapraszamy!