Kontakt ul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wnopib@umk.pl

Studenci WNoPiB laureatami konkursu IDUB

Zdjęcie ilustracyjne

Pani Weronika Skrzyńska oraz Pan Mariusz Żabiński, studenci Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie na kierunku International Politics and Diplomacy, zostali laureatami konkursu IDUB UMK „Mobilność dla Studentów”. Uczestnictwo w konkursie dało laureatom możliwość spędzenia semestru letniego na Maastricht University.

Pani Weronika i Pan Mariusz realizowali swoje zadania w programie YUFE minor Urban Sustainable Development, w interdyscyplinarnym zespole badaczy akademickich oraz specjalistów ds. zrównoważonego rozwoju podlegających pod urząd miasta Maastricht. Oboje współpracowali w projekcie “Integrating Klimaathuis for Energy Retrofitting and Sustainability Goals in Maastricht”, który miał na celu integrację wiedzy na temat możliwych metod poprawy efektywności energetycznej budynków mieszkalnych na terenie gminy Maastricht i promocji nieodpłatnego doradztwa w zakresie ekologicznej renowacji domów oferowanego przez organizację non-profit z siedzibą w Maastricht – Klimaathuis.

Pani Weronika odpowiadała za część analityczną, m.in. za zebranie oraz przeanalizowanie danych na temat efektywności energetycznej parceli mieszkalnych w Maastricht, a także za opracowanie propozycji udoskonalenia retencji wody na terenach mieszkalnych oznaczonych jako obszary szczególnego zagrożenia powodzią.

Pan Mariusz natomiast odpowiadał za analizę potencjału współpracy z trzecim sektorem przedstawicieli władz miejskich i instytucji im podległych, co było możliwe dzięki jego osobistym doświadczeniom jako prezesa Instytutu Technologii Społeczno-Politycznych "Kybernetes" i szerokim wachlarzu kompetencji badawczych i technicznych.

Rezultatem projektu był raport z analizą problemową i rekomendacjami na rzecz przyspieszenia działań w zakresie poprawy zrównoważonego rozwoju i osiągnięcia lepszej efektywności energetycznej miasta Maastricht przy wykorzystaniu potencjału instytucjonalnego podmiotów działających w mieście.

Obojgu naszym studentom serdecznie gratulujemy!

Źródło: IDUB UMK

 

pozostałe wiadomości