Kontakt ul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wnopib@umk.pl

Aleksander Kwaśniewski gościem spotkania z cyklu „Polska Od Nowa”

Zdjęcie ilustracyjne

Cykl „Polska Od Nowa” wraca po wakacjach. Zaczynamy z wysokiego C! 

Gościem pierwszego w tym roku akademickim spotkania będzie Aleksander Kwaśniewski, Prezydent RP w latach 1995–2005, a poprowadzą je dr hab. Maria Wincławska, prof. UMK oraz dr Wojciech Peszyński.

Rozmowa z byłym Prezydentem RP toczyć się będzie wokół jego najnowszej publikacji pt. „Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim”. Podczas spotkania będzie można nabyć książkę wraz z autografem Gościa.

Wydarzenie odbędzie się 4. października br. o godz. 19:00 w ACKiS Od Nowa.

Cykl „Polska Od Nowa” dedykowany jest wyważonym rozmowom na temat polityki z autorami ważnych publikacji. Dotychczas mieliśmy przyjemność gościć prof. Antoniego Dudka (11. V) oraz Piotra Witwickiego (redaktora naczelnego portalu Interia.pl – 13. VI). Oba wydarzenia spotkały się z dużym zainteresowaniem, nie tylko społeczności akademickiej.

Inicjatywa „Polska Od Nowa” stanowi przedłużenie szerszego konceptu pt. „Świat Od Nowa” (autorstwa dr Agnieszki Bryc, dra hab. Marcina Czyżniewskiego, prof. UMK i dra Patryka Tomaszewskiego) z powodzeniem realizowanego od kilku lat na WNoPiB UMK.

Link do wydarzenia na Facebooku

pozostałe wiadomości