Kontakt ul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wnopib@umk.pl

Inauguracja roku akademickiego

Zdjęcie ilustracyjne
Wydarzenia w Auli otworzy wystąpienie inauguracyjne JM Rektora prof. dr. hab. Andrzeja Sokali, po czym nastąpi immatrykulacja, czyli symboliczne włączenie do społeczności akademickiej studentów i studentek I roku fot. fot. Andrzej Romański

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 rozpocznie się 2 października o godz. 11:00 w Auli UMK. Wydarzenie będzie można śledzić na stronie UMK TV.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem uroczystości, o godz. 10:15, członkowie Senatu UMK – przy dźwiękach Orkiestry Wojskowej – złożą kwiaty pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

Wydarzenia w Auli otworzy wystąpienie inauguracyjne JM Rektora prof. dr. hab. Andrzeja Sokali, po czym nastąpi immatrykulacja, czyli symboliczne włączenie do społeczności akademickiej studentów i studentek I roku. Do naszej wspólnoty dołączą również uczniowie i uczennice rozpoczynający naukę w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym.

Początek roku akademickiego będzie także okazją do wręczenia tytułów Najlepszego Absolwenta, Najlepszego Studenta i Najlepszego Studenta-Sportowca oraz Najlepszego Ucznia ULO. W tym roku przyznane zostanie również wyróżnienie za rozsławianie imienia UMK za granicą. Na ten dzień zaplanowano ponadto wręczenie pucharu laureatom międzywydziałowej olimpiady studenckiej "Copernicada".

Ceremonię uświetni wykład inauguracyjny pt. "Studiowanie w czasach sztucznej inteligencji", który wygłosi prof. dr hab. Włodzisław Duch z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK.

pozostałe wiadomości