Dr Drelich z zarządzie FRSE

Miło nam poinformować, że dr Sławomir Drelich został członkiem zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji!

Panu Doktorowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy, aby praca w zarządzie Fundacji była zarówno źródłem satysfakcji, jak i inspiracji!

ℹ️ Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) od 1993 roku działa na rzecz rozwoju systemu polskiej edukacji pełniąc rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+ (od roku 2014; uprzednio FRSE zarządzała programami „Uczenie się przez całe życie”, „Młodzież w działaniu”, Sokrates I i II oraz wieloma innymi edukacyjnymi programami europejskimi). Od roku 2014 FRSE uczestniczy we wdrażaniu Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

W obszarze szkolnictwa wyższego FRSE, jako Narodowa Agencja Programu Erasmus+:

⇒   zarządza projektami mobilności z krajami programu oraz projektami mobilności z krajami partnerskimi, w ramach, których realizowane są wyjazdy i przyjazdy studentów oraz pracowników uczelni;
⇒   zarządza projektami typu „Partnerstwa strategiczne na rzecz szkolnictwa wyższego”, które są koordynowane przez polskie instytucje;
⇒   przekazuje informacje o założeniach i rezultatach działań dotyczących sektora szkolnictwa wyższego zarządzanych centralnie przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Sektora Audiowizualnego i Kultury.