Nowa Przewodnicząca

fot. Ze zbiorów prywatnych

Paulina Politowska z naszego Wydziału została wybrana na nową przewodniczącą Samorządu Studenckiego UMK. Swoją dwuletnią kadencję rozpoczęła 1 czerwca 2018 r.

To już druga kobieta, która przejęła stery w Samorządzie Studenckim UMK. Nowa Przewodnicząca zastąpiła na stanowisku Adę Kamelę z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, pierwszą w historii UMK kobietę na czele Samorządu Studenckiego.

Paulina Politowska jest studentką I roku studiów II stopnia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Od 2016 roku pełni funkcję przewodniczącej Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego WPiSM oraz członka Wydziałowej komisji ds. Strategii Rozwoju Wydziału, a także przedstawiciela studentów w Senacie UMK. Jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, dzięki którym ma możliwość wykorzystywania wiedzy zarówno w zakresie dziennikarstwa, jak i bezpieczeństwa.
W 2016 roku była reprezentantką UMK w piłce ręcznej kobiet. Jej zainteresowania koncentrują się wokół teatru, literatury fantastycznej oraz muzyki o mocnym brzmieniu.

Nowej Przewodniczącej serdecznie gratulujemy.