Radiowa zmiana warty

fot. Andrzej Romański

Stanisław Janowski, absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz student kulturoznawstwa UMK został nowym redaktorem naczelnym Rozgłośni Uniwersyteckiej Radio Sfera. Zastąpił na stanowisku Patryka Przybyłowskiego.

Stanisław Janowski jest współpracownikiem Radia Sfera od dwóch lat, wcześniej przez trzy lata wspierał rozgłośnię jako wolontariusz. Był reporterem, spikerem oraz wydawcą. W Radiu Sfera pełnił do tej pory funkcję Redaktora ds. Informacji. Do jego obowiązków należała opieka merytoryczna nad redakcją, organizacja i koordynacja pracy reporterskiej oraz współzarządzanie i rozwijanie strony internetowej radia oraz profilów radiowych w portalach społecznościowych.
Stanisław Janowski trzykrotnie reprezentował redakcję Radia Sfera na Przystanku Woodstock, gdzie pracował dla festiwalowej rozgłośni Radio Woodstock, nadającej program dla kilkusettysięcznej publiczności.
Swoje dziennikarskie zainteresowania rozwijał również w regionalnych rozgłośniach radiowych (Radio WAWA, Radio PiK), gdzie także pełnił funkcję reportera.
Ukończył on na UMK dziennikarstwo i komunikację społeczną I stopnia. Obecnie jest studentem III roku kulturoznawstwa I stopnia.