Forum Innowacji i Przedsiębiorczości

fot. Andrzej Romański

Toruński Inkubator Przedsiębiorczości UMK we współpracy z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego i Toruńskim Parkiem Technologicznym organizują wydarzenie "Gospodarka 4.0 Wyzwania dla biznesu i nauki". Odbędzie się ono 20 listopada w Hotelu Bulwar.

Regionalne Forum Innowacji i Forum Przedsiębiorczości Akademickiej wpisują się w wydarzenia związane ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. Celem spotkania jest próba odpowiedzi na pytanie o wyzwania, jakie czekają przedsiębiorców w dobie Gospodarki 4.0. Warto będzie także zastanowić się czy małe i średnie przedsiębiorstwa chętnie poddają się cyfrowej transformacji oraz czy współczesna nauka odpowiada na wyzwania biznesu.

Spotkania z prelegentami będą przebiegały dwutorowo. Po inauguracji konferencji rozpoczną się dwa panele: Regionalne Forum Innowacji oraz Akademickie Forum Przedsiębiorczości. Na pierwszym z nich omówione zostaną aktualne trendy obowiązujące w sektorze biznesu i nauki. Ponadto zebrani poszukają odpowiedzi na pytanie o to jak z sukcesem przeprowadzić cyfrową transformację w firmie i jak pozyskać nowe kontakty biznesowe podczas networkingu. Co więcej, będzie to także okazja do poznania nowych rozwiązań w obszarze robotyzacji procesów w firmach. W programie przewidziano także case study, dzięki któremu uczestnicy będą wiedzieli, jak w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. Chętni będą mogli skorzystać z porad na temat wsparcia MŚP poprzez Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Drugi panel (Akademickie Forum Przedsiębiorczości) będzie dotyczył spraw związanych z aktywizowaniem społeczności akademickiej i absolwentów Uniwersytetu do podejmowania działalności gospodarczej. Zebrani zastanowią się, jak dzięki innowacjom zbliżyć ludzi nauki do sektora gospodarczego. Prelegenci przekażą zgromadzonym wiedzę na temat aktualnych uwarunkowań w jakich dochodzi do transferu innowacji oraz przedstawią zakres aktualnych badań prowadzonych na UMK i możliwości ich komercjalizacji.

Zwieńczeniem konferencji będzie Uroczysta Gala Finałowa, podczas której wyłonieni zostaną "Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw". Projekty, które szczególnie wyróżniły się w regionie, zostaną uhonorowane certyfikatem "Innowacyjnej Marki Regionu InnoMaRe, Made In Kujawsko-Pomorskie". Ponadto wręczona zostanie nagroda "Innowator UMK" dla zespołu badawczego naszego Uniwersytetu.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie oraz w wydarzeniu na Facebooku, gdzie można zobaczyć harmonogram konferencji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje elektroniczna rejestracja.